Sloupcové ovoce dávají Rod již v prvním roce, stejně jako dekorativní

Sloupcové ovoce dávají Rod již v prvním roce, stejně jako dekorativní

V posledních letech se stále více zajímali pěstitelé výsadeb sloupcového ovoce, zejména jablek. Jaký je důvod?

Колосовидные jablka jsou oblíbené a populární z několika důvodů, ale především proto, že jsou velmi dekorativní a zabírají méně místa. Umožňuje tak růst většího počtu stromů na jednotku plochy. Vzdálenost mezi sazenicemi v řadě od 0,5 do 0,7 m, stejně jako 1,2 metru mezi řadami. Pak jsou zajímavé, protože dávají Rod již v prvním roce, zatímco v páté nebo šesté sezóně výnosy vzrostly na přibližně 10-15 liber.

Jednou z výhod je, že ovoce se snadno sklízí z tak nízkých a slabě svěžích stromů. Jsou nejvíce zasazeny ve dvoře, protože nezabírají velké plochy s jejich baldachýnem. Řezání těchto jablek je minimální. V současné době je největší poptávka těší jejich sazenice a je jich tam osm odrůd, nejžádanější z nich jsou: červený vřeteno, polka, královna шардашлыка, zelená perla, Smaragd a mnoho dalších.

Četné výhody podzimní výsadby ovoce
Po Jablonci jsou nejžádanější sloupovité hrušky, které mají v současné době pouze tři odrůdy a zvyšuje se také poptávka po dalších odrůdách ovoce sloupovitého typu. Uvedené sazenice jsou o něco dražší než běžné a mohou být zakoupeny ve všech lépe zásobených agrocentrech.

Při nákupu sazenic je třeba dbát při výběru odrůdy, protože jablko je иноплодным ovocným druhem, a to znamená, že kromě hlavní, třeba rostlin a odrůd, které jsou опылителями. Doporučuje se vysadit nejméně tři odrůdy.

Pěstování ovoce může být provedeno na podzim, v zimě nebo na začátku jara, ale je vhodné se vyhnout, když je půda zmrzlá a příliš vlhká. Nejčastěji se tato práce provádí na podzim.

Před každou výsadbou je nutné na zvoleném místě provést analýzu místa, a pokud splňuje požadavky ovocných stromů, pak se přiblížíte k samotné přípravě půdy. Příprava půdy znamená čištění, narovnání, uvolnění, tedy hlubší a mělké zpracování půdy. Poté se provádějí práce, jako jsou měření, značení přistávacích míst, vykopávání přistávacích jám a příprava sazenic pro tuto operaci.

Výhody podzimní výsadby ovoce jsou vícebarevné a nejdůležitější je, aby se sazenice lépe dostaly, vytvořily menší kořeny a rychlost růstu prvních let je výraznější. Kromě toho se při skladování v zimě vyhýbají vysychání a drcení kořenů, které ovlivňují vyšší procento příjmu při výsadbě na podzim.

Vzhledem k tomu, že teplota vzduchu není pod nulou, kdo z určitého důvodu tuto práci předtím neudělal, může mít přístup k výsadbě ovoce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *